Edit Content
Click on the Edit Content button to edit/add the content.

ChatGP’ye Rakip Geliyor

Google, ChatGPT gibi otomasyon ile üretilmiş makaleleri arama motorunda engellemeyeceğini, önceliklerini bilginin doğruluğu olduğunu açıkladı.
Kendi kendine öğrenen yapay zekânın kabiliyetlerini ve velinimetlerini en iyi şekilde görebildiğimiz unsurlardan biri olan OpenAI’ın geliştirdiği ChatGPT, geçtiğimiz aylarda dünyada büyük bir popülariteye kavuştu.
Ancak tabii ki ChatGPT’nin tepki toplayan işlevleri de vardı. Bunlardan en büyüğü ise ChatGPT’ye makale yazdırabilmeniz. Hatta bazı siteler, ChatGPT tarafından yazılmış makaleleri paylaşıyorlardı. Futurism’e röportaj veren bir Google yöneticisi, bu makaleleri engellemeyeceklerini belirtti.

“Biz içeriğin nasıl üretildiğine değil, doğru olup olmadığına bakıyoruz”

Futurism’e konuşan Google Arama kamu irtibatı müdürü Danny Sullivan, yaptığı röportajda Google Aramanın bir içeriğin nasıl üretildiğinden ziyade içerisindeki bilginin doğruluğunu göz önünde bulundurduğuna değindi:

“Arama ile ilgili hedefimiz, arama motorundaki sonuç sıralamalarından ziyade insanlar için oluşturulmuş yararlı ve alakalı içeriği göstermektir. Sıralama ekibimiz, içeriğin nasıl üretildiğinden çok içeriğin kullanışlılığına odaklanır. Bu, ister insanlar tarafından ister otomatikleştirilmiş süreçler yoluyla üretilmiş olsun, arama’daki her türlü yardımcı olmayan içeriği azaltmayı amaçlayan çözümler oluşturmamıza olanak tanır.”

Yorum yapın